A gyermeki lélek nyelve: a betegség - A gyermekkori kórképek jelentősége, értelmezése és teljes körű kezelése
Ruediger Dahlke, Vera Kaesemann
Dimenzió
166 mm x 237 mm x 35 mm
A gyermeki lélek nyelve: a betegség - A gyermekkori kórképek jelentősége, értelmezése és teljes körű kezelése
„Amikor a tudati szint nem juthat szóhoz, a test veszi át az irányítást, és színre lép a betegség mint szimbólum.”
Ruediger Dahlke, a holisztikus gyógyítás atyja már számos sikerkönyvvel – Út a teljességhez, A lélek nyelve: a betegség – járult hozzá a betegségek és a tünetek jobb megértéséhez. Hangsúlyozza, hogy a tünetek nemcsak a test, hanem a személyiség fejlődésével is szorosan összefüggenek. A kórképek elemzésével megmutatja, hogy az egyes betegségek a gyermekek és a szülők számára egyaránt üzenetet hordoznak.
A spirituális pszichoszomatika elismert képviselőjeként értelmes történésként fogja fel a betegségeket, amelyek véleménye szerint a lélek által a tudat szintjére emelt megoldatlan konfliktusok. Mivel a spirituális filozófia szerint a fontos dolgok már az élet elején eldőlnek, alapvető fontosságú, hogy a gyermekek gyógyításával a lélek szintjén is foglalkozzunk. Tapasztalt homeopata szerzőtársával, Vera Kaesemann-nal e művében Dahlke radikális módon, a gyökerekig leás a gyermek teljes gyógyulása érdekében. Megismertetnek bennünket a gyermekgyógyászattal, bemutatják a homeopátia adta lehetőségeket, számos hasznos gyakorlati tanácsot adnak. A szerzők mind értelmezési, mind gyógyítási szempontból végigveszik a gyermekgyógyászatban ismert legtöbb klasszikus betegséget és tünetet – mumpsz, kanyaró, rubeola, bárányhimlő és szamárköhögés, valamint hasfájás, három hónapos kólika, hasmenés, láz és középfülgyulladás. A családi könyvespolcokon nélkülözhetetlen kézikönyvükben szó esik olyan tünetekről is, mint a körömrágás, az ágybavizelés vagy a dadogás, emellett részletesen foglalkoznak a védőoltások kérdésével is.
Szinte minden gyermekbetegségben felismerhetjük a fejlődés lépéseit. A gyermek a folyamat által közelebb kerül saját, valós természetéhez.