Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
A pokolba vezető út
Farkas Márta címadó kisregénye egy nő évtizedeken át elfojtott lelkiismeret-furdalását dolgozza fel. Veroni némi furfanggal, egy jól időzített terhességgel veteti el magát barátjával, Nándival. Vetélytárstól nem kell tartania, hiszen Nándi igazi szerelme – egyben Veroni legjobb barátnője –, Vilmácska disszidál 56-ban, és eltűnik kettejük életéből. Látszólag minden Veroni tervei szerint alakul. Ötven év elteltével a Covid-járvány elragadja Nándit, és Veroniban tudatosodik, amit addig is sejtett: férje sosem volt boldog mellette. Vilmácska is felbukkan – betegen. A haldokló egykori vetélytárs ágyánál Veroni rájön, szembe kell néznie saját, képmutatásban leélt életével, nem hitegetheti magát tovább, hogy végül is csak jót akart, hiszen éppen az efféle jószándékkal van kikövezve a pokolba vezető út.
A kötet két rövidebb írást, egy novellát és egy jelenetet is tartalmaz. A Buszon című jelenet indulatos, ingerült szereplőinek viselkedése mögül fokozatosan bukkannak elő elfojtott sérelmeik, személyes tragédiáik. A szerző csalhatatlan görbe tükröt tart elénk: ilyenek vagyunk.