Boldogság - Hogyan fejlesszük az élet legfontosabb képességét?
Matthieu Ricard
Dimenzió
165 mm x 237 mm x 13 mm
Boldogság - Hogyan fejlesszük az élet legfontosabb képességét?
„Saját magunkkal való kapcsolatunk és az, hogy mennyi gyönyörűséget találunk az életben, végső soron attól függ, hogy az elménk hogyan szűri meg és értelmezi mindennapi élményeinket. Boldogságunk belső harmóniánkból ered, nem pedig abból, mennyire vagyunk képesek irányításunk alá vonni az univerzum hatalmas erőit.
***
Míg a boldogságot önmagáért keressük, összes többi célunk - legyen az egészség, szépség, pénz vagy hatalom - csak azért fontos, mert feltételezzük, hogy majd boldoggá tesz minket.”
Csíkszentmihályi Mihály
Ebben az úttörő könyvben Matthieu Ricard szenvedélyesen érvel a boldogság, mint cél mellett, mely legalább annyi energiát érdemel, mint bármely más cél az életünkben.
A tudományos kutatások és a filozófia világából, valamint a buddhista hagyományok bölcsességéből merítve sorai egyetlen felajánlássá fonódnak össze. Meglátásai egyszerre inspirálóak és gyakorlatiasak. Az általa megidézett boldogság megkérdőjelezi az örömről alkotott hétköznapi fogalmainkat, meggyőző módon érvel a megelégedés és az altruizmus mellett, a „jó élmények” gyűjtögetésével és az én központú kielégüléssel szemben. Tanácsot ad, miként gondolhatjuk újra a valóságunkat,s és hogyan fejleszthetjük az igazi boldogságra való kapacitásunkat.
Nem gyors megoldást kínál, mivel nagyon jól tudja, hogy az elme képzése energiát és időt igényel. A szenvedés és a boldogság mögött húzódó mechanizmusok gyökerét vizsgálja, frissítő belátásokat nyújt az elme működésébe, és stratégiákat kínál arra, miként kezelhetjük legnehezebb érzelmeinket. Az eredmény egy megbízható térkép, melyre a valódi jóllét feltételeinek fejlesztését lehet alapozni.
Matthieu Ricard buddhista szerzetes, bestseller író, műfordító és fotográfus. Doktori fokozatát a párizsi Pasteur Intézetben szerezte, molekuláris sejt genetika témakörben. Fiatalon elhagyta Franciaországot, hogy mestereitől tanuljon a Himalájában. Aktív résztvevője a meditáció agyra gyakorolt hatását vizsgáló tudományos kutatásoknak, az itt elért kimagasló eredményeinek köszönheti „a világ legboldogabb embere” címet. Tibetben és Nepálban él, ahol számos humanitárius projektben vesz részt.